2016-07-06 23:27:59 | Хммм, това е интересна новина. Дали пък не се готви ,,спасителен план" за Либия. Един вид новият ,,прероден" син на Кадафи, който няма да е като баща си, ще е ,по-демократичен" няма да бъде спуснат за да събере разпадащата се държава? И естествено, също както в Египет, да се случи отново завръщане на един вид ,,мека диктатура", но за сметка на ДАЕШ и хаоса в Либия.
Kъм статия Пуснаха сина на Кадафи от затвора
|
2016-07-03 10:29:20 | Статия за ОВД, а 80% за НАТО и Германия. Супер. Друг е въпроса, че въпреки всичко, ОВД бе създаден СЛЕД НАТО, а при разпада си, НАТО продължи да съществува, че дори и вече е по границите на Русия. И тук ми е интересно, някой чел ли е уставите на Алианса, за какво е създаден и т.н. В началото айде, Студена Война, заплахи и т.н. Ама след 1990г.???? Да не ми излизат с номера, че съществува и се развива ЗАРАДИ ЗАПЛАХИТЕ от тероризъм. Щото откакто остана само НАТО, има почти 10 пъти повече терористични актове, че дори в САЩ, Англия, Франция, Испания и къде ли не. ВОенен съюз не може да е защита от тероризъм. Той си е за ВОЙНА и защита от такава. Проблема е, че след 1990г. Европа и Германия ,,нямаха топки" да кажат, благодарим НАТО, но вече ще се справим сами. Ето др. европейски държави искат в ЕС, сега ще си направим Европейска армия ;). Само че за САЩ и Вбр ( които вече ги няма в Съюза) не им бе добра идея подобно действие. И видяхме какво направиха- бързо разширение на Изток
Kъм статия Когато погребаха Варшавския договор
|
2016-06-30 18:32:52 | Проф. Балкански, този път си мисля, че има голям шанс нещата да тръгнат в друга посока. Ако до сега идеята за Европейска армия бе само на хартия или в коша, това бе поради един основен фактор- Великбритания. Тя бе спирачката пред подобна стъпка, като ,,верен съюзнк" на САЩ за които да има Европейска армия, означава край на НАТО-ки войски в Европа и бази, а също и край на контрола над Европа. Защото знаем, че съюз и държава без армия е кръгла нула в международната политика. Но със излизането на Вбр. вече няма кой да слага прът в тази идея.
Kъм статия ЕС форсира идеята за собствена армия, търси сътрудничество с Русия
|
2016-06-29 13:23:24 | Не е работа на Енчев да дава ,,стотинки". Но той като депутат прави това което може- да почете и да отдаде уважение към този достоен българин. И тази акция, можеше да получи одобрението на Парламента, като върховен орган на ДЪРЖАВАТА. Въпроса тук е, какво е извинението на управляващите в лицето на РБ и ГЕРБ???!!
Kъм статия Велизар Енчев с текст в почит на Сергей Антонов, отхвърлиха го
|
2016-06-18 19:48:02 | Аз съм за комунизъм, не съветски, не този който ,,съградиха" Сталин и КПСС, а истински МОДЕРЕН комунизъм. Но преди това съм за МОДРЕН социализъм, отново не този който се градеше от КПСС и Сталин ;), както и Мао. Проблем ли има с това? Капитализма колко още трябва да фалира, да води до световни войни и до финансови катастрофи за да покаже че е обречен???
Kъм статия Нинова към социалисти: Приемете президентските избори за предсрочни парламентарни
|
2016-06-18 19:02:22 | Професоре, проблема е, че БСП е разкрачена именно заради това. Тя е социалистическа- тоест отричаща капитализма. ТОва е първото противоречие. Второто е, че тази партия има електорат и историческа обвързаност с Русия- не да е пета колона, но да има добри отношения и връзки с Русия- това е второто противоречие. Третото противоречие е, че БСП трябва да е алтернатива на модерния неолиберализъм, а това не е така. Тоест, ако БСП иска подкрепа и сила- тя трябва да се ПРЕУСТРОИ. Малко ,,соц." звучи ама си е така
Kъм статия Нинова към социалисти: Приемете президентските избори за предсрочни парламентарни
|
2016-06-13 11:21:21 | вик, тези 7 млн. дето избягаха през 90-те, първо бяха от поколението на СССР. Нали не мислиш че 90-те години ,,деца" на по 3-8 години са избягали от Русия. Така че тези 7 милиона са със ценностната система от комунизма. А тези които в момента са в Русия се изграждат, възпитават в друго време. Така че малко прави разлика. И да, в момента в Русия, а и сегашните руснаци- говоря на възраст 29-40 години са възпитавани именно в това- Бог, отечество, семейство. И да, в момента Русия е един от последните крепители на християнството такова каквото е. Така че на тая тема по-добре не навлизай. Емигрантите от РУсия бяха до 1999г. От тогава, този процес е намалял. Задай си въпроса защо ;)
Kъм статия 50 загинали и 53 ранени в най-тежката престрелка в историята на САЩ
|
2016-06-13 10:53:03 | ,,... изградени като личности в обстановка с неясни правила и съмнителна ценностна система..." !!! Не че нещо, но айде да не говорим за ценностни системи и нации. Понеже по този показател, страни като Русия, Беларус, ние и др. от Източна Европа сме МНООООГО напред в тази област. Тук все още не са на дневен ред- САМО и единствено парите, успеха, разврата, педерастията и другите подобни. Точно по този показател по-добре да не съдите руснаците. Те все пак успяха да съхранят в голяма степен ценностите на християнството и на добродетели като- Бог, отечество, семейство. Но и аз си мисля, че в този инцидент пак може да се намери ,,руската следа"
Kъм статия 50 загинали и 53 ранени в най-тежката престрелка в историята на САЩ
|
2016-06-07 10:23:40 | Бе не че нещо, г-жо Роулинг, но обяснете тогава на ДЕЦАТА, как милата и сладка Хърмаяни от първите 7 книги, след като се е оженила и родила- в последния филм се вижда, изведнъж е ПОЧЕРНЯЛА, а заедно с нея и детето??? Явно ще им се обснява на децата и феновете, че с възрастта човек ПОЧЕРНЯВА, или пък че е от СЛЪНЧЕВ загар???!!! Аман от идиотщини с цел- ДА НЯМА ДИСКРИМИНАЦИЯ. С подобни неща само допринасяте за простотиите и за идиотщината, г-жо Роулинг
Kъм статия Роулинг: Който не харесва чернокожата Хърмаяни, е расист и идиот
|
2016-06-07 10:15:41 | Колко още трбва да се показва, че демокрацията за нас е винаги криворазбрана. До преди години никой не искаше и не говореше за референдуми, сега всеки втори го прави за какво ли не. След това се почват скандали дали е валиден или не, дали НС ще го приеме или не, кой какви цели имал и т.н. Накрая се стига дали да се гласува с изборите или отделно. И финала се получава ПОЛИТИЧЕСКА и обществена криза- подобно на това което бе България между 20-те и 30-те години на XX век. В момента България няма основа за демокрация, за гражданско общество, за плурализъм и за модерност. България по показатели се доближава до страни които се броят за развиващи се, а не развити. И макар географски да сме в ЕС, а също и нормативно, това не трябва да ни заблуждава.
Kъм статия Депутатите гласуват референдума на Марешки, Сиромахов го обяви за незаконен
|