2020-10-27 17:28:33 | Опитите за семантичен психоанализ от страна на лекар-вирусолог са просто супер забавни. Явен намек, че тези, които използват "стаден имунитет", мислят хората за стадо в преносния смисъл на думата. Ами тогава явно всички англоговорящи учени мислят хората за стадо, защото английският термин е herd immunity, а на английски herd еднозначно означава стадо.
Що се отнася до напъните да се оправдаят Мангъров, Чорбанов и сие и разните там привърженици за този подход, ето какво мислят за Декларацията Барингтън "неизвестните" учени:
- Антъни Фаучи - нелепа, пълна безмислица, опасна
- Американското общество на инфекционистите - неразумна, безотговорна
- Кристиан Дростен - водеща до хуманитарна и икономическа катастрофа
Грег Гонсалвез, Йейл - опит да се уморят слабите във "стадото".
И тъй нататък, и тъй нататък...
И още няколко имена - Уилям Хенидж, епидемиолог в Харвард
Kъм статия (Не)възможният колективен имунитет: манипулативно твърдение vs. верни изводи
|
2020-10-26 11:42:50 | Мангъров взима за домашно посещение 200 лева. Пътуването му дотам и обратно плюс прегледа да речем отнема около час и половина.
Лекари в Бургас поискаха 500 лева на дежурство от 12 часа!!! в КОВИД отделение. Колегите им ги обвиниха в безочие. аз сепитам кое е по-безочливо - преглед за 200 лева или 12 часа с маска, щлем и костюм в КОВИД отделение за 500?
Kъм статия Мангъров използва една еднократна маска от септември
|
2020-10-25 23:47:18 | @Egocentric Eccentric
Съгласен съм със всичко написано с едно малко, условно уточнение. Новият министър на здравеопазването е значителен напредък спрямо предишния като комуникационни способности и обяснения, та макар и защото нивото беше много ниско :). Проблемът на Мутафчийски наистина беше комуникационен, спор няма. Но и пък не ми се мисли колко тежи тази отговорност, особено на фона на това, което се случваше в Италия и което не се знаеше дали ще избегнем.
За това пък на Мангъров, който не носи никаква отговорност, му е лесно да се държи като изрод. Както и днес успя да злепостави куп свои имените колеги с твърдението си за починалото момче от Търново.
Kъм статия Мангъров използва една еднократна маска от септември
|
2020-10-25 23:27:53 | @Крушата
Вирусът не лети сам, а се съдържа в капки аерозол, които далеч не са микронни.
https://www.youtube.com/watch?v=DNeYfUTA11s&feature=emb_logo
Ето вижте демонстрация, правена като част от изследване от австралийски, ако правилно си спомням, университет.
Kъм статия Мангъров използва една еднократна маска от септември
|
2020-10-25 23:22:28 | @Крушата
Да маските се перат, ако са за многократна употреба. Да, еднократните се носят до два часа. Да, трябва да се сменят. Да, когато ми се налага, нося по две или три. Температура от 60 градуса плюс перилен препарат или сапун обезвреждат вирусите. Също както и миенето на ръцете обезврежда тези "микронни частици".
Kъм статия Мангъров използва една еднократна маска от септември
|
2020-10-25 23:19:36 | @Крушата
В заповедта, както би трябвало да е вече ясно, пише, че маските навън са задължителни там, където не се спазва отстояние 1.5 метра. Подобни правила важат в Холандия например. Работата на заведенията вече също се ограничава.
@Egocentric Eccentric
Дори в животзастраховането няма цена на човешкия живот и всеки сам си определя застрахователната стойност. Да се губят пари не е приятно, често не е и добре. Това, което искам да кажа е, че загубите на са катастрофални, какво се опитват да ги изкарат. Например Германия се била върнала на ниво 2012 година. Германия е била бедна държава през 2012? БЪлгария се е върнала с около 8% назад. Това е някаква трагедия? Защо фетишизираме БВП като показател? БВП, парите са средство за постигане на благоденствие, основни показатели за което са качеството и продължителността на живота. И, ако трябва да се пазят животи, може би не е толкова страшно да се загубят някакви пари. Те ще се възстановят. Да, някои хора ще загубят много, други по-малко.
Kъм статия Мангъров използва една еднократна маска от септември
|
2020-10-25 21:47:30 | @Крушата
Тази "агония" цели да позволи всеки, който има нужда от лечение, да получи най-доброто възможно, за да се не се загубят животи, които е могло да бъдат спасени. Това първо.
Второ - човешкият живот измерва ли се в пари?
Трето - ако тази "агония" ни върне 4-5 години назад като БВП гояма трагедия ли ще е? Ще бъдем адски бедни ли? По-вероятно е да ни се наложи да бъдем по-солидарни.
Впрочем, Мангъров постъпи като долен фекалий, като каза, че момчето от Търново е щяло да оцелее, ако не е отишло в болница. А цяла комисия от негови колеги - Коста Костов, Радка Аргирова, Татяна Червенякова (инфекционист и шеф на Мангъров) и т. н. излязоха със заключение, че момчето не е загинало заради лекарска грешка. Толкоз за човещината му. И що за цинизъм - ще си плаща глобите. Но за това пък взима 200 лева за домашно посещение. КОВИД бил самоограничаващо се заболяване ... Лъже дори за това, че всички болни влизали нарочно в болница. И това не вярно. Познавам трима поне, които го изкараха вкъщи.
Kъм статия Мангъров използва една еднократна маска от септември
|
2020-10-22 16:23:46 | Ето ви нагледен материал какво правят маските:
https://www.youtube.com/watch?v=DNeYfUTA11s&feature=emb_logo
Автори на изследването:
- C Raina MacIntyre, Professor of Global Biosecurity, NHMRC Principal Research Fellow, Head, Biosecurity Program, Kirby Institute, UNSW;
- Abrar Ahmad Chughtai, Epidemiologist, UNSW;
- Charitha de Silva, Lecturer, UNSW;
- Con Doolan, Professor, School of Mechanical and Manufacturing Engineering, UNSW;
- Prateek Bahl, PhD Candidate, School of Mechanical and Manufacturing Engineering, UNSW, and;
- Shovon Bhattacharjee, PhD Candidate, The Kirby Institute, UNSW
Kъм статия Не носете маски постоянно, за да не си причините това, от което искате да се опазите!
|
2020-10-22 16:17:07 | Никой, никога не е казвал да се носи една и съща маска по 8 часа. Маските се сменят. И когато се налага, човек носи в себе си по няколко.
Kъм статия Не носете маски постоянно, за да не си причините това, от което искате да се опазите!
|
2020-10-22 14:53:49 | От написаното от г-н Иванов ми става ясно, че всички лекари, работещи в операционна, страдат от хроничен недостиг на кислород. Нищо, че двама видни пулмолози са на друго мнение. Те от бял дроб и кислород не разбират.
За мача в Бергамо, онзи прословутият, има епидемиологични проучвания относно последствията от него. Това по повод за невъзможността да се заразиш на открито. Тук отново да напомня, че двама пулмолози, които нищо не разбират от бял дроб и респираторни инфекции, имат различно мнение по въпроса за заразяването на открито, многократно изказвано в интервюта и статии.
Г-н Иванов е прав за постоянното пипане на маските. Но пък не се ли каза, че маските вървят заедно с дезинфекция на ръцете?
Kъм статия Не носете маски постоянно, за да не си причините това, от което искате да се опазите!
|