| 2023-04-16 22:45:19 | В случая е написана правилно - напът! Значи грешка няма. Няма и по-голяма радост от децата? Дай боже всекиму!
Kъм статия Лена Бориславова и Мирослав Иванов очакват първата си рожба
|
| 2023-04-16 22:42:41 | Въпрос:
Слято или разделно е правилно да се напише напът в изречението: Напът сме да провалим всичко?
Отговор:
В изречението Напът сме да провалим всичко напът се пише слято, защото е употребено като сложно наречие, в което съчетанието от предлога на и съществителното път образува смислова цялост с ново значение (срв.: Той е на път за работа).
Официален правописен речник (2012), с. 53.20.1. и 53.20.1.1.; стр. 398.
Kъм статия Лена Бориславова и Мирослав Иванов очакват първата си рожба
|
| 2023-04-16 21:48:38 | Цели две улици! Браво!
Kъм статия Руснаците продължиха опитите да превземат Бахмут и на Великден, напреднаха с 2 улици
|
| 2023-04-16 07:43:03 | Само така! Иначе как ще бъдат спрени милионите финландци, искащи да избягат в руския мир.
Kъм статия Финландия строи ограда по границата с Русия
|
| 2023-04-15 15:30:58 | Ама това ли била целта на СВО - да си унищожи огромен брой изтребители и голям част от мъжкото население? Путин съвсем друго разправяше... Е, той различни неща говореше, но винаги беше прав, дори и седнал на престола в Кремъл.
Kъм статия Пригожин призова да се сложи край на войната в Украйна
|
| 2023-04-15 12:42:19 | Страхотна логика! Няма що. Да оставим Путин да унищожи Украйна, а после да седнем и да поговорим внимателно, за да не засегнем егото на агресора.
Kъм статия САЩ трябва да спрат да ''насърчават войната'' в Украйна, заяви президентът на Бразилия
|
| 2023-04-14 20:53:54 | Педя човек, лакът мръсна уста!
Kъм статия Медведев: При война с НАТО Полша ще изчезне заедно с глупавия си премиер
|
| 2023-04-13 07:50:20 | Обаче вместо само да чакаме някой някога да накаже провинилия се, защо сами не се опитаме да решим проблема. Примерно в магазин Била до нас, който наследи предишния Пикадили, но на двойно по-малка площ редовно ставата огромни опашки, защото не работят всички каси. В същото време над главите на клиентите виси огромна табела, че Била компенсира клиента с 1 лв., ако чакал на касата повече от 5 минути. Веднъж си поисках лева и веднага ми го дадоха. Та се питам ако всички почнем да си искаме този лев, веднага ще им стане по-изгодно да отварят повече каси. Обаче ние си псуваме по опашките, а табелата си виси над главите ни. Същата работа с топлата витрина на същата тази Била. До неотдавна там готвеха най-ужасната храна на света и съм им писал много пъти да се оплача. Явно не съм бил сам, защото напоследък подобриха много качеството на храната.
Kъм статия От вас: Кауфланд таксува клиенти с 20 ст. за кутия за храна, дори да не я искат
|
| 2023-04-13 07:44:04 | Ами Била също таксува кутиите по 20 ст.
Kъм статия От вас: Кауфланд таксува клиенти с 20 ст. за кутия за храна, дори да не я искат
|
| 2023-04-12 23:00:40 | Това е то - обикновен рашизъм.
Kъм статия Убийства, изтезания, доноси. Как Русия налага властта си в окупираните части на Украйна
|