| 2023-08-28 16:09:14 | Рецепта за това как да провалиш собственото си общество:
Безсмислен закон, който регулира нещо, което би трябвало да е въпрос на личен избор.
Обосноваваш този закон с религиозна догма.
И след това гледаш как общественият и политически дебат се върти около това дали на едни жени да им се виждат косите или да не им се виждат и дали да учат или да не учат?
Ето това прави легализма - висок трафик на напрежение в обществото за тривиални неща.
Да ме прощават мюсюлманите, ако се почувстват обидени, но е крайно време да реагират на тези приказки "колко се тачат жените в Исляма", докато същевременно ги третират като непълноценни същества, които даже нямат право на свободна воля къде да ходят, дали да учат и дали да усещат вятъра в косите си. Абсурд! Защото всички тези мракобесни правила се защитават като "ислямски норми".
Kъм статия Талибаните забраниха на жените да учат в чужбина и да стъпват в национален парк
|
| 2023-08-28 10:49:29 | Браво!
Kъм статия Дъщерята на Желю Желев: Радев трябва да бъде свален и съден за национално предателство
|
| 2023-08-24 16:18:17 | С какво ли държат Радев, че се излага по такъв долен начин?
Той не работи в полза на българите, а само в своя полза и в полза на руснаците.
Kъм статия Радев отказа да освободи главния секретар на МВР
|
| 2023-08-20 12:59:09 | Румен Радев подмени ролята на българския президент с тази на руски гаулайтер.
Стига вече тъп популизъм и разделяне на нацията от страна на президента.
Kъм статия Радев: Всяка подмяна или манипулиране на историческите факти неизменно води към безпътица
|
| 2023-08-19 20:47:11 | Успех на нашето момиче! Хем умно, хем красиво!
Kъм статия Нургюл Салимова записа реми на финала на Световната купа по шахмат в Баку
|
| 2023-08-11 13:39:07 | Проклети убийци! Господният съд да ги застигне. Стреляли са срещу хотела заради чужденците, които отсядат там. За всяко едно убийство и раняване ще отговарят!
Kъм статия Запорожие, Украйна: Русия уцели с ''Искандер'' хотел, в който отсядат експерти на ООН
|
| 2023-08-11 11:05:15 | Той може да кандидатства по общия ред, като всеки друг български гражданин.
Един жест на университета е да му позволят с резултатите на изпитите да участва в общото класиране.
Kъм статия Йоан от Швеция не може да учи в България, защото е българин
|
| 2023-08-11 10:18:18 | Безумни същества. С бързи крачки тичат към положението, в което са севернокорейците.
Kъм статия Моят донос. Руснаците пощуряха по приложение топене на съседи и приятели по телефона
|
| 2023-08-10 07:46:09 | Според мен е хубаво да се замени с паметник на българската история: комплекс от фигури, достолепни на следните български водачи:
хан Аспарух - Основателя
хан Тервел - Закрилника
хан Борис - Покръстителя
цар Асен и Петър - Възстановителите
Георги Раковски - Идеолога на свободата
Васил Левски - Апостола на свободата
Стефан Стамболов - Държавника
А пък ако успеят да стигнат и до промяната на името на катедралния храм, отново имам предложения, всяко от които достойно:
св. Йоан Рилски
св. Патриарх Евтимий
св. Климент Охридски
св. св. Кирил и Методий
Александър Невски няма никакъв принос към християнството в България, даже има спекулации, че е бил мюсюлманин в края на живота си.
Kъм статия Какво да правим с Паметника на Съветската армия?
|
| 2023-08-03 12:06:56 | Защо тези ислямисти се страхуват толкова много от женското лице и женската коса?
У нас жените ги стрижат за назидание. Там ги забулват насила.
Този техен аллах толкова похотливи ли ги е направил, че да не могат да си контролират нагона щом видят женско лице и женска коса? Как китайци, японци, европейци, латиноси, американци и африканци могат да съществуват нормално, без жените да се покриват, а араби, перси и други народи, приели исляма, изведнъж загубват способността си за самоконтрол и нахлузват чувал на жените си, за да не съгрешават спрямо техните си религиозни норми?
Всичко това са едни напълно излишни обичаи и закони. Много активност, големи бюджети за контролиране на нарушителите, раздут щат на репресивен апарат, който да следи за нарушения, и то за какво? Сакън някой да не види, че косата на Фатима е черна. Чудо голямо. Легализъм, който уж пази нравите, а реално - потиска една група от обществото и харчи обществен ресурс.
Kъм статия Иран предлага нов закон за хиджаба: Глоби до 360 млн. риала и наблюдение с изкуствен интелект
|