| 2024-08-02 09:35:41 | За мен единственото смислено нещо от "реформата" беше оставянето да действа Народното събрание, докато се проведат изборите - това лишава от безконтролност президента и дава възможност за контрол и за приемане на закони. Друг е въпросът, че последното не се прави. Глупаво беше да се ограничава изборът на министър-председател - все пак не винаги Радев ще е президент и е глупаво следващият например да е длъжен да избира председателя на едно провалено Народно събрание и на една провалена управляваща партия. Без да съм юрист, си мисля, че бухалката на прокурорите може да бъде ограничена, като просто се разшири възможността всяко прокурорско постановление да бъде обжалвано пред съда. Вижда ми се просто и разумно.
Kъм статия Христо Иванов: Радев трябва да има алтернатива на Главчев. Смяната на Рая Назарян е тактически въпрос
|
| 2024-08-01 20:26:32 | Нека да се изяснят, за да няма недоразумения: не съм за награждаване на въпросния възрастен човек. Постът ми беше за 2 неща: 1. Да не се оплюва някой само по идеологически причини, защото това е същото като комунизма, но с обратен знак. Всекиму според заслуженото.
И 2. Не обичам лицемерието, дори от хора, на чиято партия симпатизирам. Оплюваш някой, че бил министър някога си, а гласуваш за Мая и ДС отрока. Надявам се да съм ясен и дори да не сте съгласни, да спорим без обиди. Затова съм дошъл тук
Kъм статия Кой е Георги Йорданов, последният жив министър на Тодор Живков
|
| 2024-08-01 18:11:39 | Alfakentavur,
Споко, не съм трол, идвам тук от Дневник, който става платен и където съм с тоя ник от 15 години. Ето и една само характеристика за тези, които ме посрещате тук с отворени обятия;)
Стар седесар (не много дърт), но разочарован от сектантството и идеологическата праволинейност. Поради същата причина - и стар ДСБ-ар:) С чувство за хумор и умееш да гледа от различни гледни точки (скромно казано, интелигентен) Обичам културния спор и различните гледни точки. Не обичам заклеймяването и "канселирането". Засега толкова, останалото - в постовете ми. Добре заварили и се надявам да сме добра компания в този форум
Kъм статия Кой е Георги Йорданов, последният жив министър на Тодор Живков
|
| 2024-08-01 16:46:03 | мнение от IP,
Ами нека да видим какво лошо е направил и тогава да го съдим - а не просто, че е бил министър по соца - това ми е идеята. Аз съм антикомунист, но не бих приел и обратното - да се даде орден на Наско Културата (министъра на ПП), само защото е на правилната идеологическа страна.
Колкото до Георги Марков - няма безспорни личности. Безспорен му е талантът - и сценарият на наистина хубавия сериал "На всеки километър"...
Kъм статия Кой е Георги Йорданов, последният жив министър на Тодор Живков
|
| 2024-08-01 16:37:28 | Джендо,
Радвам се да спорим културно под всяка тема:) Може Терзиев да е бил на 11 г., когато е живял с баща си от ДС на ул. "Оборище", май и сега живее там. Иначе не съм защитник на Г. Йорданов, нито си го спомням, но съм попрочел, че като министър или нещо подобно на културата е направил немалко. Така че нека се оценява по делата, а не идеологически. Та ако ще громим комунизма, нека е конкретно и за делата на всеки.
Kъм статия Кой е Георги Йорданов, последният жив министър на Тодор Живков
|
| 2024-08-01 16:31:01 | Джендо,
Нямам информация, осланям се на житейския си опит и на факта, че децата обикновено се подиграват на различните. Колкото до осиновяването - не съм против него, дори от еднополови двойки - сещам се за един епизод на Двама мъже и половина:) Това едва ли би травмирало едно сираче например, което по принцип си няма родители. Но това двама, от които единият (или двамата) са трансджендъри да си "поръчат" дете и да го отгледат като майка и татко, без да се интересуват, че така ще го отклонят от хилядолетните нормални човешки и семейни отношения, ми се струва неприемливо. И да, хубаво е да има изследвания - ако попадна, ще дам линк
Kъм статия 46 секунди бокс: Италианка се разплака и предаде след два удара от трансбоксьорка на Олимпиадата (обновена)
|
| 2024-08-01 16:17:07 | Правилно сте отбелязали, че Георги Йорданов не е от мракобесните личности. А това накрая на дописката - че все пак е живял в пагубно за културата време, е най-малкото спорно - като се огледаме наоколо днес. Важното е, че всеки трябва да бъде оценяван по делата, а не идеологически. Затова и ще препостна коментара си от другата тема, който направих само преди секунди:
Тъй като днес ми е първият коментарен ден (преместих се от Дневник по понятни причини) ще коментирам темата и тук, където, надявам се, читателите и форумците са по-толерантни. Донякъде споделям мнението на Найден Тодоров, още повече че Георги Йорданов не е толкова свързан с мракобесната соцполитика, особено в културата. Но мнението ми тук е за друго (което би получило десетки минуси в Дневник) - за двойния аршеи на Атанас Атанасов - защо не прочете той например подобна декларация от трибуната за отрока на ДС и настоящ софийски кмет? Жалка е подобна идеологизация и лицемерие - и хората със сигурност го усещат.
Kъм статия Кой е Георги Йорданов, последният жив министър на Тодор Живков
|
| 2024-08-01 16:11:47 | Тъй като днес ми е първият коментарен ден (преместих се от Дневник по понятни причини) ще коментирам темата и тук, където, надявам се, читателите и форумците са по-толерантни. Донякъде споделям мнението на Найден Тодоров, още повече че Георги Йорданов не е толкова свързан с мракобесната соцполитика, особено в културата. Но мнението ми тук е за друго (което би получило десетки минуси в Дневник) - за двойния аршеи на Атанас Атанасов - защо не прочете той например подобна декларация от трибуната за отрока на ДС и настоящ софийски кмет? Жалка е подобна идеологизация и лицемерие - и хората със сигурност го усещат. Апропо - понеже съм нов тук - винаги съм бил десен и антикомунист, до неотдавна даже подкрепях ДБ. Но сектантството и тоталитаризмът ме омерзяват. Затова се преместих и тук. Надявам се да не съм сгрешил.
Kъм статия Найденов за скандала с Георги Йорданов: Не смесвайте културната с партийната политика
|
| 2024-08-01 15:58:55 | И кой да бъде избран за шеф на парламента на мястото на Рая Назарян - може би генерал Атанасов? Защо просто не направиха промяна в конституцията: За служебен премиер президентът избира Атанас Атанасов. Изобщо това с ограничаването избора до няколко души, по презумпция политически избрани, беше голяма глупост и за жалост КС не го отмени. Сега ХР.И., въпреки симпатиите ми към него, ще си сърба попарата. Колкото до г-жа Азарян, удивен съм, че е достатъчно умна, за да се откаже:)
Kъм статия Изненадваща поява: Изслушаха Христо Иванов в НС заради срещи със Сарафов ''за оказване на влияние''
|
| 2024-08-01 15:47:06 | Потресаващо... Ето докъде може да доведе криворазбраният либерализъм. Нека всеки да си избира пола, нека си прави операции и пр., но без да накърнява интересите на обществото. В случая са накърнени интересите и е провалена кариерата на една честна спортистка, само защото някой е решил, че ще ***** прав в женската тоалетна. Следват травмите на деца, отгледани от еднополови майка и татко, на които ще им се подиграват останалите и тн. и т.н.
Kъм статия 46 секунди бокс: Италианка се разплака и предаде след два удара от трансбоксьорка на Олимпиадата (обновена)
|