ПРОФИЛ

Рейтинг
12023
точки при гласуване
10

истинският груйчо

създаден на 2016-05-13 12:12:10
Всички ваши коментари (6)
Дата Коментар
Страници
  • 1
2016-06-06 19:18:40Пътят между Требич и Илиянци си има име - бул. Рожен. Старото по-директно трасе е прекъснато, а новото е по-дълго и включва 90-градусов завой, който действително затруднява преминаването на по-големите превозни средства. Не знам дали времето на пътуване се удвоява, но решението действително е глупаво, предвид големия трафик по пътя.

Kъм статия Абсурден проект отряза Нови Искър и десетки села от София (видео)

2016-05-20 18:51:40Не бе Балкански, просто нямам време да отговарям на някой, който повтаря едни и същи лъжи като грамофонна плоча и заслепен от бяс не може да направи елементарни логични съждения. Разумен разговор, размяна на аргументи - да. Надвикване и плюене с вулгарни типове - не, благодаря.

Kъм статия Кратка история на изборите зад граница, или кой печели и кой губи от промените в ИК

2016-05-20 12:51:38Балкански, с тебе си говорихме преди няколко дни под другата статия ("Всичко, което искате да знаете за изборите зад граница, но ви беше страх да попитате"). Всичките ти аргументи бяха оборени. Няма сега да повтарям надълго, само ще отбелжа, че подменяш темата - никой не се бори за секция на "един @ур" разстояние. Въпросът е да не е нужно да пътуваш 200-300 или 1000 км. и да се редиш на опашка 7 часа в дъжда. Ако не си го схванал - наваксай. Ако си го схванал, но се правиш, че не си, явно си трол.

Kъм статия Кратка история на изборите зад граница, или кой печели и кой губи от промените в ИК

2016-05-14 14:27:55И разбира се, това с нищо не променя правотата на предишния аргумент - че по конституция всички български граждани имат право на глас. Нито прави правилно смехотворното ти твърдение, че средното разстояние, което трябва да измине до секция избирател в България е по-голямо от това, което трябва да измине избирател зад граница. Нарочно ли смени темата? :)

Kъм статия Всичко, което искахте да знаете за изборите зад граница, но ви беше страх да попитате

2016-05-14 14:18:00Хаха, още един мит :) Аргументът с данъците е на пръв поглед привлекателен - особено за по-повърхностно разсъждаващите - но при подробно разглеждане се показва куц. Първо: ако приложим този критерий (данъците), то студентите, пенсионерите, безработните също не би трябвало да гласуват, защото не плащат данъци. Не коментираме обема на сивата икономика в България. Второ: данъците върху парите, които емигрантите изпращат в БГ, вкарват около 600 млн. лв. годишно в бюджета (през ДДС). Това е достатъчно да покрие пенсиите на 100 хил. пенсионера, ако приемем годишна пенсия от 6 хил. лв. Трето: пенсионерите - ако са работили в България и са се осигурявали - са си изработили пенсиите сами. Нашите социални осигуровки ги плащаме за нашите си пенсии в бъдеще. Четвърто: данъците се дават предимно за услуги, които емигрантите не ползват (инфраструктура, образование, здравеопазване). и между другото, кога беше последният път, когато ти поискаха данъчна декларация при гласуване? :)

Kъм статия Всичко, което искахте да знаете за изборите зад граница, но ви беше страх да попитате

2016-05-13 18:10:32@Проф. Балкански: просто е. Трябва, защото българските граждани имат конституционно право да гласуват. Пътем, гледам предлагаш още един мит за разбиване - че тука става дума за некаква лигавщина едва ли не. От друга страна, ако сериозно твърдиш, че средният избирател зад граница трябва да пътува по-малко от този в България, за да гласува, май няма смисъл да споря :)

Kъм статия Всичко, което искахте да знаете за изборите зад граница, но ви беше страх да попитате

Всички текстове и изображения публикувани в сайтовете на "Офф Медия" АД са собственост на "Офф Медия" АД и са под закрила на "Закона за авторското право и сродните им права". Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение на "Офф Медия" АД е забранено.