2025-04-04 16:03:53 | Малко е още може.. :))
Азиатско-тихоокеанските пазари отвориха на червено за втори ден, след като компаниите от S&P 500 загубиха общо 2,4 трилиона долара от стойността на фондовия пазар за една нощ – най-голямата еднодневна загуба на американския индекс от пандемията на Covid през март 2020 г. - от The Independent
Kъм статия Борсите в САЩ с най-големия срив, откакто Тръмп е президент
|
2025-04-01 22:20:06 | Интересна статия от The Telegraph, и дано се окаже вярна..
Путин няма да се смее още дълго
Докато Тръмп настоява за преразпределение на тежестите в рамките на алианса, той не може да си позволи да отчужди изцяло европейските съюзници, без да подкопае стратегическите интереси на САЩ. Дори и да се опита, Конгресът едва ли ще му позволи да предприеме толкова драстични стъпки като напускането на НАТО. Освен това, тъй като европейските членове на алианса стават по-реалистични относно необходимостта да инвестират в собствената си отбрана, тяхната стойност като военни партньори на САЩ нараства.
По подобен начин позициите на Тръмп относно търговските мита и Украйна винаги са били в противоречие с важна фракция на Републиканската партия. Да, тази фракция беше принудена да се скрие за известно време, но тъй като периодът на медения месец на Тръмп приключва (може би по-рано, отколкото мнозина очакваха), може да се очаква повече отпор.
Kъм статия Русия предупреди Тръмп да не бомбардира Иран
|
2025-04-01 16:55:54 | А ''другарите'' се фокосират да ''изядат'' Зеленски чрез перчема.. - Кремъл се фокусира върху смяната на Зеленски чрез натиск от САЩ - доклад
Двама действащи дипломати и източник, свързан с Кремъл, казаха, че Русия се стреми да отстрани президента Володимир Зеленски и да го замени с по-отстъпчив лидер. Източниците твърдят, че дори след като е започнал „преговори за прекратяване на огъня“ с Вашингтон, КремълНовият глас на Украйна не се е отказал от своите „максималистични цели“. - от
Kъм статия Германия реши да загърби историята и да се готви за война
|
2025-04-01 16:54:07 | Сетиха се на да не споменавам на кои вечери.. :))
Kъм статия Германия реши да загърби историята и да се готви за война
|
2025-03-31 21:06:56 | И ''другарите'' му отговарят: - Кремъл казва, че работи за мира в Украйна, след като Тръмп каза, че е "ядосан" на Путин
МОСКВА (Ройтерс) - Кремъл заяви в понеделник, че Русия и Съединените щати работят върху идеи за възможно мирно уреждане в Украйна и за изграждане на двустранни връзки, въпреки че президентът на САЩ Доналд Тръмп каза, че е "ядосан" на Владимир Путин.
Тръмп каза пред NBC News, че е много ядосан, след като руският лидер разкритикува доверието в украинския президент Володимир Зеленски, а президентът на САЩ предположи, че може да наложи вторични мита от 25%-50% на купувачите на руски петрол.
По-късно Тръмп повтори пред репортери, че е разочарован от Путин, но добави: „Мисля, че постигаме напредък, стъпка по стъпка“.
Попитан за коментарите на Тръмп, говорителят на Кремъл Дмитрий Песков каза, че Москва продължава да работи с Вашингтон и че Путин остава отворен за контакти с Тръмп. от Reuters
Kъм статия Тръмп ''бесен'': Даде ултиматум на Путин до месец да подпише споразумението за спиране на огъня в Украйна, обеща санкции
|
2025-03-31 20:43:03 | Защо ли искат земята на Украйна, според мен - Алчност.. - Редкоземните минерали на Украйна: Как скално находище на 2,5 милиарда години стана централно за спиране на инвазията на Русия
Но какви точно са тези минерали и защо са толкова търсени?
Украйна често е призната за огромните си земеделски земи и индустриално наследство, но под нейната повърхност се крие една от най-забележителните геоложки формации в света, „Украинският щит“.
Тази масивна, открита кристална скала, образувана преди повече от 2,5 милиарда години, се простира в голяма част от Украйна. Той представлява един от най-старите и стабилни континентални блокове на Земята.
Формацията е претърпяла множество епизоди на изграждане на планини, образуване и движение на магма и други промени през времето.
Тези геоложки процеси създадоха благоприятни геоложки условия за образуване на няколко минерални находища, включително литий, графит, манган, титан и редкоземни елементи. - от The Independent
Kъм статия Киев отказва на Тръмп подземните си богатства, но Русия е готова да му даде своите
|
2025-03-31 17:26:04 | На 13 януари 2025 - Няма придвижване на петна от петролния разлив след аварията в Керченския проток в Черно море, предаде БТА.
Това съобщиха служебният министър на околната среда и водите на България Петър Димитров, и колегите му от Румъния и Украйна - Мирча Фичет и Светлана Гринчук.
Ами тия тримцата да плащат от джоб и да одят да почистват.. :((
Нямаше петна щот беше студено и е паднал на дъното, сега като се затопли, дойде и у нас!
Kъм статия Мазут на плажа във Варна, търсят кой е виновен (снимки)
|
2025-03-31 15:01:35 | Предполагам за перчема че, дори този мандат няма да изкара!.
Сигурен съм, че за 4 години /може и за по-малко, вече достятъчно проблеми нанесе/ все ще направи нещо, което ще накара всички да скочат срещу него, включително и неговавата Републиканска партия, които в момента губят не само достоинството си с перчема, а и за в бедеще, ако искат някога някой да гласува за тях и отново да спечелят следващите избори!
Kъм статия Ден 27: Страхът, който скова САЩ. Канадските дневници на Райна Александрова
|
2025-03-31 13:09:03 | Чернокожите американци са призовани да НЕ участват в „Долу ръцете! Протест срещу Тръмп в Националния ден на действие на 5 април
Организиран от групи като Third Act и Indivisible, протестът набра сила заради обединителния си вик срещу възприеманите заплахи за демокрацията и гражданските права. С над 600 събития, планирани във всичките 50 щата и разширени планове в Европа и Канада, движението подчертава нарастваща вълна от активизъм срещу това, което организаторите описват като мрачна перспектива за бъдещето при сегашното ръководство.- от EURweb
Kъм статия Секретен документ на Пентагона: Китай е основната заплаха. С Русия да се заеме Европа
|
2025-03-31 12:56:45 | И заваляха заплахите, Зеленски ще е пак виновен ..
Тръмп твърди, че Зеленски иска да се оттегли от сделката за минералите
Тръмп каза пред репортери, че вярва, че Зеленски вече не иска да подписва споразумението и предупреди, че отказът му ще има последствия.
„Той се опитва да се оттегли от сделката за редкоземни елементи и ако го направи, ще има някои проблеми, големи, големи проблеми“, каза Тръмп, според Ройтерс. - от Киев независим
Kъм статия Киев отказва на Тръмп подземните си богатства, но Русия е готова да му даде своите
|