2025-07-15 11:08:18 | А това според мен е голяма грешка Зелнски да даде информацията на перчема..
Зеленски: Пратеникът на Тръмп Келог ще получи информация за фронтовата линия и руските офанзивни планове
Президентът Володимир Зеленски обяви, че на Кийт Келог, специалния пратеник на президента на САЩ Доналд Тръмп за Русия и Украйна, ще бъде предоставена цялата необходима информация относно ситуацията на фронтовата линия и офанзивните планове на Русия.
Източник: Обръщение на Зеленски от 14 юли
Цитат: „Украинските служби за сигурност и нашето разузнаване ще предоставят на генерал Келог цялата необходима информация за това какво се случва в момента на фронтовата линия и какви нови офанзивни действия подготвя Русия. Русия все още има средства за това.“ - от Ukrainska Pravda
Kъм статия Тръмп питал Зеленски: Защо не удариш Москва? Отговорът: Може, ако дадете оръжия
|
2025-07-15 11:05:43 | Перчема все още вярва в ''другаря'' - „Не го приемаме“: Тръмп обвързва помощта за Украйна с програмата „Америка на първо място“ В понеделник президентът Доналд Тръмп отиде по-далеч от всякога, за да помогне на Украйна да се защити от Русия, като одобри европейската покупка на системи за противоракетна отбрана „Пейтриът“ и други оръжия за Украйна .
Това не означава, че той смята, че украинският президент Володимир Зеленски държи картите в свои ръце .
Според високопоставен служител на Белия дом, Тръмп все още вярва, че Москва има превес. Но с нарастването на разочарованието му от руския президент Владимир Путин, той е по-склонен да участва в конфликт, който настояваше, че може да разреши бързо.
„Президентът смята, че Русия ще спечели, въпросът е колко време ще отнеме това“, каза високопоставен служител на Белия дом - от Politico
Kъм статия Тръмп питал Зеленски: Защо не удариш Москва? Отговорът: Може, ако дадете оръжия
|
2025-07-15 10:58:45 | Кая Калас, върховен представител на ЕС по въпросите на външните работи и политиката на сигурност, смята, че 50-дневният срок, който президентът на САЩ Доналд Тръмп даде на Русия за уреждане на мирно споразумение, е твърде дълъг.
Източник: Европейска правда, цитирайки The Telegraph
Kъм статия Днес или утре ЕС ще наложи нови санкции на Русия
|
2025-07-15 10:32:57 | Перчемаи и '''даване'', малко ми звучи като от ''игла да изкараш 100 метра бодлива тел''.. :))
САЩ ще продадат оръжия на НАТО на стойност 10 милиарда долара за последваща доставка до Украйна – Axios
Съединените щати планират да продадат на страните от НАТО оръжия на стойност около 10 милиарда щатски долара, които впоследствие ще бъдат изпратени в Украйна, включително ракети с голям обсег.
Axios съобщава, че тези оръжия включват системи за противовъздушна отбрана, артилерийски снаряди и „ракети с голям обсег, които биха могли да ударят дълбоко в Русия“.
Източник: Европейска правда, цитирайки Axios
Kъм статия Тръмп питал Зеленски: Защо не удариш Москва? Отговорът: Може, ако дадете оръжия
|
2025-07-14 23:38:09 | Пак ще го умагьосват на перчема..
След обещанието на Тръмп за „Патриот“, Кремъл внезапно иска „диалог“
Ръководителят на Руския фонд за преки инвестиции Кирил Дмитриев призова Съединените щати да се включат в „конструктивен диалог“.
След тези изявления, главният преговарящ на Кремъл със Съединените щати, Кирил Дмитриев, публикува съобщение в Twitter. Той подчерта, че „конструктивният диалог между Русия и САЩ винаги ще постигне повече от уморения, разрушителен език на натиск“.
Според него „само сътрудничеството носи истински мир, стабилност и глобална сигурност“.
Дмитриев спомена Джо Байдън, вероятно за да се хареса на Тръмп.
„Грешките и измамата на Байдън ще бъдат поправени – светът заслужава по-добро“, написа Дмитриев. - RBC Ukraine
Kъм статия Тръмп дава 17 системи "Пейтриът" на Украйна, които ще плати НАТО
|
2025-07-14 21:58:46 | А аради ново заплахи от Иран, може пак да ги пренасочи към Израел и Урайна да не получи нищо..
Иранската армия отправя нов-а заплаха: „Война в продължение на 10 години“ - „Имаме достатъчно запаси, за да водим война в продължение на 10 години, ако е необходимо“, каза бригаден генерал Мохамад Реза Ащи
от Newsweek
------------------------
Иран и Китай предизвикват САЩ, докато алиансът се разраства - иранският външен министър Абас Арагчи е в Китай, за да участва в срещата на върха на Шанхайската организация за сътрудничество (ШОС) заедно с ключови партньори, включително Русия, отбелязвайки важен момент в нарастващия съюз на Техеран с Пекин след неотдавнашния му конфликт с Израел .
Визитата подчертава стратегическото съгласуване, тъй като Китай продължава да купува ирански петрол и да прехвърля материали, свързани с ракети, и системи за противовъздушна отбрана в Техеран, а присъствието на Русия сигнализира за споделения интерес на Москва да оспори влиянието на САЩ в региона. - от Newsweek
Kъм статия Тръмп дава 17 системи "Пейтриът" на Украйна, които ще плати НАТО
|
2025-07-14 21:46:26 | Дал му е 50 дни, що на перчема у дома ще го тресат 50 протеста в 50 щата..
Карта и списък на градовете, в които ще се проведат протести срещу Тръмп на 17 юли - от Newsweek
Kъм статия Тръмп дава 17 системи "Пейтриът" на Украйна, които ще плати НАТО
|
2025-07-14 19:41:59 | Перчема ''може'' - демек може и нищо да не полуат.. :(
Полша, която е получила 110 от тези ракети за своите изтребители F-16. - ами за нашите 16_ки поне две ракети няма ли да ни даде перчема? :)
Kъм статия Тръмп може да даде на ВСУ крилати ракети AGM-158 JASSM
|
2025-07-14 18:02:47 | А тук една готина новина за феновете на сериалът - The Big Bang theory!
Официално се работи по нов спин-оф на „Теория за големия взрив“ с участието на оригинални герои
Нов спин-оф сериал на „Теорията за големия взрив“ току-що получи зелена светлина от HBO Max.
Озаглавен „Стюарт не успява да спаси Вселената“ , сериалът ще завърне героите от оригиналния сериал .
Това е третият официален spin-off, който се присъединява към телевизионната вселена на „Теория за големия взрив“ .
Изминаха шест години, откакто „Теория за големия взрив“ приключи по CBS през 2019 г., а зрителите се молят за спин-оф сериал с оригиналния актьорски състав. Е, изглежда, че съ-създателите Чък Лори , Зак Пен и Бил Пради са чули молбите. - от Good Housekeeping
Kъм статия „NO WORK“ - книга, която променя играта в ерата на AI
|
2025-07-14 10:33:47 | Европейският съюз плаща за това. Ние не плащаме нищо, подчерта Тръмп. - за перчема е важна ''сделката'', за човешкия живот едва ли.. :(
Тръмп може да предостави на Украйна нападателни оръжия – Axios
Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще обяви нов план за снабдяване на Украйна с оръжия в понеделник, 14 юли, който се очаква да включва и нападателни оръжия.
Източник: Axios , цитирайки два източника, запознати с плановете на Тръмп
Подробности: Предоставянето на нападателни оръжия би отбелязало значителна промяна за Тръмп, който доскоро твърдеше, че ще доставя само отбранителни оръжия, за да избегне ескалация на конфликта.
Два източника съобщиха на Axios, че според тях планът вероятно включва ракети с голям обсег, способни да поразяват цели дълбоко в руска територия, включително Москва. Те обаче не са знаели окончателното решение на Тръмп. Републиканският сенатор Линдзи Греъм заяви, че „Тръмп е наистина ядосан на Путин. Утрешното му съобщение ще бъде много агресивно“. - да видим..
Kъм статия САЩ ще изпратят системи Пейтриът на Украйна
|