2025-09-05 04:39:08 | Ракетният способ за предотвратяване на градушки, като технология е най-ефективният, най-бързият и най-точният от всички останали, но има и ограничения при прилагането му. Изисква изграждане на мрежа от радари, ракетни площадки, специализиран персонал и да няма ограничения за използване на ракети.
По тези причини за осигуряване на противоградова защита и в области с такива ограничения, добър вариант е използването на наземни генератори. Те може да не дават толкова висока ефективност като ракетите, но при липса на друга възможност са добро решение.
В България има изградена система за противоградова защита с мрежа от радари, ракетни площадки командни пунктове за управление и специслисти, което дава възможност добре да се управлява такава допълнителна мрежа, допълваща основната и осигуряваща в известна степен непрекъсваемост във въздействието при силни процеси.
Това е важно условие за ограничаване на екстремно силните прояви.
Оги Мицов - Прост Човек
Kъм статия Вместо с ракети, ще борим градушките с наземни генератори със сребърен йодид
|