2018-08-24 18:11:35 | Някакви пари се изпраха с тези новопостроени блокове, някои общинари (от всички партии) се "нагушиха" с подкупи и нови апартаменти. Само дето Иванчева изгърмя и я разхождат с окови и белезници насам -натам.
Kъм статия Живеем в пренаселени домакинства, а в същото време 1,2 млн. жилища пустеят
|
2018-08-24 17:26:58 | Злобничко писание на база скромен опит и едностранни впечатления. Повече ще подхожда на вечерно запиване, отколкото на сериозен опит за статия, макар и в Offnews. Не твърдя, че авторът лъже, но от скромният си опит като студент по журналистика не е нормално да прави тези "велики" заключения за българските университети и в частност за СУ. Там има много сериозни факултети, които са на световно ниво и техните студенти го доказват.
Kъм статия СУ е дупка, в която загубих 4 години от живота си
|
2017-09-09 21:42:25 | Поставяте минуси на Helleborus, но ...имало е време, когато одобряването за доцент или професор се е решавало на партийно бюро и не само...В протоколи на МЕИ София, великият демократ Плевналиев беше съсипал бъдещето на няколко кандидати за асистенти като неблагонадежни!
Kъм статия МОН даде ректор на прокурор за плагиатство
|
2017-09-09 21:36:11 | Чета тълковния речник: "Плагиатство е кражба на чужд литературен или научен труд, мисли, идеи и представянето им като свои". Този професор е научен ръководител на двамата докторанти. При общи статии кой от кого краде и присвоява? Обикновено темата, идеите се дават от научния ръководител, той контролира изпълнението и т. н. МОН за пореден път показа ПЪЛНА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ. Съжалявам за акад. Кендеров, дългогодишната му зависимост от ДС го поставя в доста неприятна ситуация. Кой ще иска да прави съвместни трудове, а още по-малко да бъде научен ръководител на дипломанти и докторанти при това тълкуване на "плагиатство"???
Kъм статия МОН даде ректор на прокурор за плагиатство
|
2017-09-09 18:55:08 | Не разбирам в какво се състои плагиатството? Това са съвместни статии, в най-добрият случай! Как, кога и какво е възможно да се ползва от съвместните статии...особено, когато става въпрос за начинаещ в научната работа и утвърден учен, в случая - професор.
Питам съвсем добронамерено, защото е МНОГО ТРУДНО да си намериш качествен научен ръководител! Мои познати ги поеха в ТУ-София и ги затрупаха да водят часове, а научните им ръководители прехвърлили 68-70 години даже не благоволиха да им дадат списък с подходяща литература, да не говорим за по-сериозна помощ! Каква им е ползата, ами едната 70 годишна доцентка я вписаха отново член на катедра след като преди 5 години я пенсионираха!
Kъм статия Университетът на обвинения в плагиатство ректор: МОН не забрани да го направим доктор на науките, само препоръча
|